Reducere la transport de până la 22 Lei pentru comenzile de peste 500 Lei!

Află mai multe
Carcase pentru unități de stocare

LC-Power Carcasă Pentru Unitate De Stocare M.2 PCI Express NVME Cu Conectivitate Type-C Codul: LC-M2-C-NVME-2X2

Caracteristici cheie:

  • NVMe M.2 SSD - M-Key
  • NVMe M.2 SSD - B+M-Key
  • Plug 'n' Play
  • Dimensiuni: 111x46x20mm
  • Conectivitate: USB-C
Vezi descrierea completă
291 10 Lei
Livrare mie, 11 noi - vin, 13 noi
12,00 Lei   costul de livrare
Trimis de la Grecia
De la Allaboutoffice Eshop 4,5 (14)
Ce se întâmplă dacă se strică?

Sunteți acoperit de garanția legală de 2 ani. Contactați-ne și vom gestiona întregul proces cu magazinul, asigurându-ne că problema dvs. este rezolvată cu suport prompt printr-o reparație, înlocuire sau rambursare. Află mai multe

Ce se întâmplă dacă mă răzgândesc?

Nicio problemă, atâta timp cât este în termen de 14 zile. Vom veni să-l ridicăm sau poți alege Punctul Skroutz care ți se potrivește, complet gratuit de până la 2 ori pe an, și vă vom returna banii.

Descriere

Descriere

Carcasa LC-Power LC-M2-C-NVME-2X2 transformă un hard disk intern M.2 cu interfață PCI Express într-unul extern. Se conectează la computer prin USB-C și funcționează fără alimentare de la priză.

  • Format: M.2
  • Compartimente pentru hard diskuri: 1
  • Interfață: PCI Express
  • Conectivitate: USB-C
  • Alimentare: Prin USB-C
  • Culoare: Negru

Producător

Vezi descrierea completă

Specificații

Specificații

Cod produs
LC-M2-C-NVME-2X2

Specificatii principale

Factor de formă
M.2
Culoare Full Face
Negru

Conexiuni interne

Locașuri pentru hard diskuri
1
Interfață
PCI Express

Conexiuni externe

Conectivitate
USB-C
Alimentare la priză
Nu

Informații importante

Specificațiile sunt colectate de pe site-urile oficiale ale producătorilor. Te rugăm să verifici specificațiile înainte de a finaliza comanda. În cazul în care întâmpini probleme, raportează aici.

Vezi toate specificațiile

Recenzii (8)

Recenzii

  1. 6
  2. 1
  3. 1
  4. 2 stele
    0
  5. 1 stea
    0
Adaugă un review
  • Instalare ușoară a discului
  • Calitatea construcției
  • Aplicarea discului în carcasă
  • Stabilitatea performanței
  • Raport calitate-preț

Ce spun utilizatorii? Rezumat generat de AI

Utilizatorii apreciază în general viteza mare și instalarea ușoară a carcasei. Menționează, de asemenea, accesoriile utile, precum cele două cabluri și componentele de disipare a căldurii, precum și gestionarea bună a temperaturii. Totuși, vitezele s-ar putea să nu corespundă așteptărilor sau capacităților SSD-ului și depind de conexiune.

Recenzii de către membrii noștri

  • Κούλης Τολιγκάς
    5
    8 din 8 membri au considerat această recenzie utilă

    Deoarece am citit diverse lucruri mai jos și se pare că există dificultăți în a înțelege vitezele fiecărei conexiuni, să clarificăm puțin.

    Această carcasă are cea mai rapidă conexiune USB, și anume USB3.2 GEN 2x2, ceea ce înseamnă un debit maxim de 20 Gbps sau 2.5 GB/s.

    SSD-urile pe care le acceptă sunt NVME PCIe x4, ceea ce înseamnă pentru PCIe 3.0 un debit maxim (pentru SSD și, de asemenea, pentru carcasă) de 8 GT/s sau 3.9 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 3.0 x4 au un plafon de 3 până la 3.5 GB/s).
    Pentru PCIe 4.0, debit maxim (pentru SSD din nou și, de asemenea, pentru carcasă) 16 Gigatransfers/second sau 7.88 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 4.0 x4 au un plafon de aproximativ 6.9 până la 7.2 GB/s).

    Așadar, fie că folosești PCIe 3.0 x4 sau PCIe 4.0 x4, o marcă bună care utilizează aproape toată lățimea de bandă te va menține în limitele vitezei USB3.2 2x2 a carcasei. Nu îți va oferi întreaga viteză de 2.5 GB/s din cauza saturației și a utilizării simultane a resurselor portului USB al computerului tău, dar vei putea să te bucuri de viteze de transfer de 2 până la 2.2 GB/s. Și vei avea temperaturi bune, deoarece orice unitate ai pune va funcționa conform capacităților sale în "idle".

    ATENȚIE! Computerul trebuie să aibă un port USB 3.2 Gen 2x2 (de obicei sunt roșii, unul de tip A și unul de tip C) și trebuie să îl conectezi acolo pentru a atinge 20 Gbps sau 2.5 GB/s.
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 2, vei avea un maxim de 10 Gbps sau 1.2 GB/s debit maxim (de aici plângerile de aici dintr-o altă recenzie).
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 1, vei avea un maxim de 5 Gbps sau 0.5 GB/s sau ceva ușor mai puțin de 500 MB/s.

    Sper că am clarificat puțin. Notă: aceasta este singura carcasă pe care am văzut-o aici pe Skroutz, din ceea ce am căutat, care este USB3.2 Gen2x2. Celelalte, așa cum am descris, depind de computerul tău, ce versiuni de porturi USB are și, într-o măsură mai mică, calitatea (adică, viteza) SSD-ului pe care îl vei pune. Ar trebui să fie peste 2.5 GB/s citire/scriere. Dacă este sub, USB-ul va urma declinul. Dacă este peste... Plafon 2.5 GB/s conform USB 3.2 Gen 2x2.

    UPDATE:
    Să clarificăm nomenclaturile USB cu specificații tehnice:

    USB 1.0 sau USB 1.1 sau Full speed USB = 12 Mbps = 1.5 MB/s
    USB 2.0 sau Hi-Speed USB = 480 Mbps = 60 MB/s
    USB 3.0 sau USB 3.1 Gen 1 sau USB 3.2 Gen 1 = 5 Gbps = 625 MB/s
    USB 3.1 sau USB 3.1 Gen 2 sau USB 3.2 Gen 2 = 10 Gbps = 1.25 GB/s
    USB 3.2 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 3x2 = 40 Gbps = 5 GB/s

    Ține acest mic tabel în minte pentru a ști ce cumperi, deoarece marketerii, așa cum poți vedea în acest caz, au scris comedie, nu specificații tehnice.

    Tradus din Greacă ·
    Ai găsit util acest review?
  • George_Tsokas5982
    3
    0 din 1 membri au considerat această recenzie utilă

    Achiziție verificată

    Trebuie să știți că cu acest carcasă nu veți depăși 1GB citire/scriere. Deși NVme-ul pe care l-am cumpărat ar putea ajunge până la 5GB, carcasa nu poate gestiona aceste viteze. În afară de asta, este bine. Convenabil și cu un preț bun și ușor de instalat.

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Stabilitatea performanței
    Ai găsit util acest review?
  • Zambi
    5
    2 din 2 membri au considerat această recenzie utilă

    Unul dintre cele mai bune, rapide și accesibile carcase SSD de pe piață. Îl recomand cu încredere

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
    Ai găsit util acest review?
  • Nikdev
    5
    7 din 7 membri au considerat această recenzie utilă

    Achiziție verificată

    Include o placă internă termoconductoare pentru Nvme, o bucată de cupru pentru disiparea căldurii care intră în contact direct cu placa, șuruburi și un șurubelniță pentru toate sarcinile necesare. Include 2 cabluri USB-C la USB-C și un cablu USB-C la USB-A, extrem de utile pentru toate plăcile de bază.

    Performanța este bună și contactul cu carcasa externă de aluminiu este eficient, așa cum arată temperaturile. Temperatura este scăzută, sub 40oC într-o cameră cu 22oC în timpul înregistrării a 1,6TB de date. În repaus, temperatura este în jur de 30oC. Nvme a fost instalat fără adeziv.

    Cu Kingston NV2 4TB, atinge vitezele arătate în Crystaldiskmark. Cu Firecuda 530, atinge limita protocolului de 20Gbps. Se ține de promisiunea sa de 20Gbps, construcție compactă, calitate înaltă, absolut nicio deconectare, temperatură scăzută în repaus/încărcare.

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
    Ai găsit util acest review?
  • Vladimiros92
    5
    4 din 4 membri au considerat această recenzie utilă

    Achiziție verificată

    Face ceea ce promite, am instalat un SSD NVMe M.2 în interior și atinge viteze apropiate de 20Gbps. Recomandat

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
    Ai găsit util acest review?
  • Achiziție verificată

  • 5

    Achiziție verificată

  • Achiziție verificată

    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
  • Deoarece am citit diverse lucruri mai jos și se pare că există dificultăți în a înțelege vitezele fiecărei conexiuni, să clarificăm puțin.

    Această carcasă are cea mai rapidă conexiune USB, și anume USB3.2 GEN 2x2, ceea ce înseamnă un debit maxim de 20 Gbps sau 2.5 GB/s.

    SSD-urile pe care le acceptă sunt NVME PCIe x4, ceea ce înseamnă pentru PCIe 3.0 un debit maxim (pentru SSD și, de asemenea, pentru carcasă) de 8 GT/s sau 3.9 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 3.0 x4 au un plafon de 3 până la 3.5 GB/s).
    Pentru PCIe 4.0, debit maxim (pentru SSD din nou și, de asemenea, pentru carcasă) 16 Gigatransfers/second sau 7.88 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 4.0 x4 au un plafon de aproximativ 6.9 până la 7.2 GB/s).

    Așadar, fie că folosești PCIe 3.0 x4 sau PCIe 4.0 x4, o marcă bună care utilizează aproape toată lățimea de bandă te va menține în limitele vitezei USB3.2 2x2 a carcasei. Nu îți va oferi întreaga viteză de 2.5 GB/s din cauza saturației și a utilizării simultane a resurselor portului USB al computerului tău, dar vei putea să te bucuri de viteze de transfer de 2 până la 2.2 GB/s. Și vei avea temperaturi bune, deoarece orice unitate ai pune va funcționa conform capacităților sale în "idle".

    ATENȚIE! Computerul trebuie să aibă un port USB 3.2 Gen 2x2 (de obicei sunt roșii, unul de tip A și unul de tip C) și trebuie să îl conectezi acolo pentru a atinge 20 Gbps sau 2.5 GB/s.
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 2, vei avea un maxim de 10 Gbps sau 1.2 GB/s debit maxim (de aici plângerile de aici dintr-o altă recenzie).
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 1, vei avea un maxim de 5 Gbps sau 0.5 GB/s sau ceva ușor mai puțin de 500 MB/s.

    Sper că am clarificat puțin. Notă: aceasta este singura carcasă pe care am văzut-o aici pe Skroutz, din ceea ce am căutat, care este USB3.2 Gen2x2. Celelalte, așa cum am descris, depind de computerul tău, ce versiuni de porturi USB are și, într-o măsură mai mică, calitatea (adică, viteza) SSD-ului pe care îl vei pune. Ar trebui să fie peste 2.5 GB/s citire/scriere. Dacă este sub, USB-ul va urma declinul. Dacă este peste... Plafon 2.5 GB/s conform USB 3.2 Gen 2x2.

    UPDATE:
    Să clarificăm nomenclaturile USB cu specificații tehnice:

    USB 1.0 sau USB 1.1 sau Full speed USB = 12 Mbps = 1.5 MB/s
    USB 2.0 sau Hi-Speed USB = 480 Mbps = 60 MB/s
    USB 3.0 sau USB 3.1 Gen 1 sau USB 3.2 Gen 1 = 5 Gbps = 625 MB/s
    USB 3.1 sau USB 3.1 Gen 2 sau USB 3.2 Gen 2 = 10 Gbps = 1.25 GB/s
    USB 3.2 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 3x2 = 40 Gbps = 5 GB/s

    Ține acest mic tabel în minte pentru a ști ce cumperi, deoarece marketerii, așa cum poți vedea în acest caz, au scris comedie, nu specificații tehnice.

    Tradus din Greacă ·
    8
  • Trebuie să știți că cu acest carcasă nu veți depăși 1GB citire/scriere. Deși NVme-ul pe care l-am cumpărat ar putea ajunge până la 5GB, carcasa nu poate gestiona aceste viteze. În afară de asta, este bine. Convenabil și cu un preț bun și ușor de instalat.

    Tradus din Greacă ·
    0
  • Unul dintre cele mai bune, rapide și accesibile carcase SSD de pe piață. Îl recomand cu încredere

    Tradus din Greacă ·
    2
  • Include o placă internă termoconductoare pentru Nvme, o bucată de cupru pentru disiparea căldurii care intră în contact direct cu placa, șuruburi și un șurubelniță pentru toate sarcinile necesare. Include 2 cabluri USB-C la USB-C și un cablu USB-C la USB-A, extrem de utile pentru toate plăcile de bază.

    Performanța este bună și contactul cu carcasa externă de aluminiu este eficient, așa cum arată temperaturile. Temperatura este scăzută, sub 40oC într-o cameră cu 22oC în timpul înregistrării a 1,6TB de date. În repaus, temperatura este în jur de 30oC. Nvme a fost instalat fără adeziv.

    Cu Kingston NV2 4TB, atinge vitezele arătate în Crystaldiskmark. Cu Firecuda 530, atinge limita protocolului de 20Gbps. Se ține de promisiunea sa de 20Gbps, construcție compactă, calitate înaltă, absolut nicio deconectare, temperatură scăzută în repaus/încărcare.

    Tradus din Greacă ·
    7
  • Face ceea ce promite, am instalat un SSD NVMe M.2 în interior și atinge viteze apropiate de 20Gbps. Recomandat

    Tradus din Greacă ·
    4
  • Vezi toate

Descriere și specificații

Carcasa LC-Power LC-M2-C-NVME-2X2 transformă un hard disk intern M.2 cu interfață PCI Express într-unul extern. Se conectează la computer prin USB-C și funcționează fără alimentare de la priză.

  • Format: M.2
  • Compartimente pentru hard diskuri: 1
  • Interfață: PCI Express
  • Conectivitate: USB-C
  • Alimentare: Prin USB-C
  • Culoare: Negru

Producător

Cod produs
LC-M2-C-NVME-2X2

Specificatii principale

Factor de formă
M.2
Culoare Full Face
Negru

Conexiuni interne

Locașuri pentru hard diskuri
1
Interfață
PCI Express

Conexiuni externe

Conectivitate
USB-C
Alimentare la priză
Nu

Informații importante

Specificațiile sunt colectate de pe site-urile oficiale ale producătorilor. Te rugăm să verifici specificațiile înainte de a finaliza comanda. În cazul în care întâmpini probleme, raportează aici.

Recenzii (8)

  1. 6
  2. 1
  3. 1
  4. 2 stele
    0
  5. 1 stea
    0
Adaugă un review
  • Instalare ușoară a discului
  • Calitatea construcției
  • Aplicarea discului în carcasă
  • Stabilitatea performanței
  • Raport calitate-preț

Ce spun utilizatorii? Rezumat generat de AI

Utilizatorii apreciază în general viteza mare și instalarea ușoară a carcasei. Menționează, de asemenea, accesoriile utile, precum cele două cabluri și componentele de disipare a căldurii, precum și gestionarea bună a temperaturii. Totuși, vitezele s-ar putea să nu corespundă așteptărilor sau capacităților SSD-ului și depind de conexiune.

Recenzii de către membrii noștri

  • Κούλης Τολιγκάς
    5
    8 din 8 membri au considerat această recenzie utilă

    Deoarece am citit diverse lucruri mai jos și se pare că există dificultăți în a înțelege vitezele fiecărei conexiuni, să clarificăm puțin.

    Această carcasă are cea mai rapidă conexiune USB, și anume USB3.2 GEN 2x2, ceea ce înseamnă un debit maxim de 20 Gbps sau 2.5 GB/s.

    SSD-urile pe care le acceptă sunt NVME PCIe x4, ceea ce înseamnă pentru PCIe 3.0 un debit maxim (pentru SSD și, de asemenea, pentru carcasă) de 8 GT/s sau 3.9 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 3.0 x4 au un plafon de 3 până la 3.5 GB/s).
    Pentru PCIe 4.0, debit maxim (pentru SSD din nou și, de asemenea, pentru carcasă) 16 Gigatransfers/second sau 7.88 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 4.0 x4 au un plafon de aproximativ 6.9 până la 7.2 GB/s).

    Așadar, fie că folosești PCIe 3.0 x4 sau PCIe 4.0 x4, o marcă bună care utilizează aproape toată lățimea de bandă te va menține în limitele vitezei USB3.2 2x2 a carcasei. Nu îți va oferi întreaga viteză de 2.5 GB/s din cauza saturației și a utilizării simultane a resurselor portului USB al computerului tău, dar vei putea să te bucuri de viteze de transfer de 2 până la 2.2 GB/s. Și vei avea temperaturi bune, deoarece orice unitate ai pune va funcționa conform capacităților sale în "idle".

    ATENȚIE! Computerul trebuie să aibă un port USB 3.2 Gen 2x2 (de obicei sunt roșii, unul de tip A și unul de tip C) și trebuie să îl conectezi acolo pentru a atinge 20 Gbps sau 2.5 GB/s.
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 2, vei avea un maxim de 10 Gbps sau 1.2 GB/s debit maxim (de aici plângerile de aici dintr-o altă recenzie).
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 1, vei avea un maxim de 5 Gbps sau 0.5 GB/s sau ceva ușor mai puțin de 500 MB/s.

    Sper că am clarificat puțin. Notă: aceasta este singura carcasă pe care am văzut-o aici pe Skroutz, din ceea ce am căutat, care este USB3.2 Gen2x2. Celelalte, așa cum am descris, depind de computerul tău, ce versiuni de porturi USB are și, într-o măsură mai mică, calitatea (adică, viteza) SSD-ului pe care îl vei pune. Ar trebui să fie peste 2.5 GB/s citire/scriere. Dacă este sub, USB-ul va urma declinul. Dacă este peste... Plafon 2.5 GB/s conform USB 3.2 Gen 2x2.

    UPDATE:
    Să clarificăm nomenclaturile USB cu specificații tehnice:

    USB 1.0 sau USB 1.1 sau Full speed USB = 12 Mbps = 1.5 MB/s
    USB 2.0 sau Hi-Speed USB = 480 Mbps = 60 MB/s
    USB 3.0 sau USB 3.1 Gen 1 sau USB 3.2 Gen 1 = 5 Gbps = 625 MB/s
    USB 3.1 sau USB 3.1 Gen 2 sau USB 3.2 Gen 2 = 10 Gbps = 1.25 GB/s
    USB 3.2 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 3x2 = 40 Gbps = 5 GB/s

    Ține acest mic tabel în minte pentru a ști ce cumperi, deoarece marketerii, așa cum poți vedea în acest caz, au scris comedie, nu specificații tehnice.

    Tradus din Greacă ·
    Ai găsit util acest review?
  • George_Tsokas5982
    3
    0 din 1 membri au considerat această recenzie utilă

    Achiziție verificată

    Trebuie să știți că cu acest carcasă nu veți depăși 1GB citire/scriere. Deși NVme-ul pe care l-am cumpărat ar putea ajunge până la 5GB, carcasa nu poate gestiona aceste viteze. În afară de asta, este bine. Convenabil și cu un preț bun și ușor de instalat.

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Stabilitatea performanței
    Ai găsit util acest review?
  • Zambi
    5
    2 din 2 membri au considerat această recenzie utilă

    Unul dintre cele mai bune, rapide și accesibile carcase SSD de pe piață. Îl recomand cu încredere

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
    Ai găsit util acest review?
  • Nikdev
    5
    7 din 7 membri au considerat această recenzie utilă

    Achiziție verificată

    Include o placă internă termoconductoare pentru Nvme, o bucată de cupru pentru disiparea căldurii care intră în contact direct cu placa, șuruburi și un șurubelniță pentru toate sarcinile necesare. Include 2 cabluri USB-C la USB-C și un cablu USB-C la USB-A, extrem de utile pentru toate plăcile de bază.

    Performanța este bună și contactul cu carcasa externă de aluminiu este eficient, așa cum arată temperaturile. Temperatura este scăzută, sub 40oC într-o cameră cu 22oC în timpul înregistrării a 1,6TB de date. În repaus, temperatura este în jur de 30oC. Nvme a fost instalat fără adeziv.

    Cu Kingston NV2 4TB, atinge vitezele arătate în Crystaldiskmark. Cu Firecuda 530, atinge limita protocolului de 20Gbps. Se ține de promisiunea sa de 20Gbps, construcție compactă, calitate înaltă, absolut nicio deconectare, temperatură scăzută în repaus/încărcare.

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
    Ai găsit util acest review?
  • Vladimiros92
    5
    4 din 4 membri au considerat această recenzie utilă

    Achiziție verificată

    Face ceea ce promite, am instalat un SSD NVMe M.2 în interior și atinge viteze apropiate de 20Gbps. Recomandat

    Tradus din Greacă ·
    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
    Ai găsit util acest review?
  • Achiziție verificată

  • 5

    Achiziție verificată

  • Achiziție verificată

    • Instalare ușoară a discului
    • Calitatea construcției
    • Stabilitatea performanței
    • Aplicarea discului în carcasă
    • Raport calitate-preț
  • Deoarece am citit diverse lucruri mai jos și se pare că există dificultăți în a înțelege vitezele fiecărei conexiuni, să clarificăm puțin.

    Această carcasă are cea mai rapidă conexiune USB, și anume USB3.2 GEN 2x2, ceea ce înseamnă un debit maxim de 20 Gbps sau 2.5 GB/s.

    SSD-urile pe care le acceptă sunt NVME PCIe x4, ceea ce înseamnă pentru PCIe 3.0 un debit maxim (pentru SSD și, de asemenea, pentru carcasă) de 8 GT/s sau 3.9 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 3.0 x4 au un plafon de 3 până la 3.5 GB/s).
    Pentru PCIe 4.0, debit maxim (pentru SSD din nou și, de asemenea, pentru carcasă) 16 Gigatransfers/second sau 7.88 GB/s (cele mai multe SSD-uri PCIe 4.0 x4 au un plafon de aproximativ 6.9 până la 7.2 GB/s).

    Așadar, fie că folosești PCIe 3.0 x4 sau PCIe 4.0 x4, o marcă bună care utilizează aproape toată lățimea de bandă te va menține în limitele vitezei USB3.2 2x2 a carcasei. Nu îți va oferi întreaga viteză de 2.5 GB/s din cauza saturației și a utilizării simultane a resurselor portului USB al computerului tău, dar vei putea să te bucuri de viteze de transfer de 2 până la 2.2 GB/s. Și vei avea temperaturi bune, deoarece orice unitate ai pune va funcționa conform capacităților sale în "idle".

    ATENȚIE! Computerul trebuie să aibă un port USB 3.2 Gen 2x2 (de obicei sunt roșii, unul de tip A și unul de tip C) și trebuie să îl conectezi acolo pentru a atinge 20 Gbps sau 2.5 GB/s.
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 2, vei avea un maxim de 10 Gbps sau 1.2 GB/s debit maxim (de aici plângerile de aici dintr-o altă recenzie).
    Dacă îl conectezi la un port USB 3.2 Gen 1, vei avea un maxim de 5 Gbps sau 0.5 GB/s sau ceva ușor mai puțin de 500 MB/s.

    Sper că am clarificat puțin. Notă: aceasta este singura carcasă pe care am văzut-o aici pe Skroutz, din ceea ce am căutat, care este USB3.2 Gen2x2. Celelalte, așa cum am descris, depind de computerul tău, ce versiuni de porturi USB are și, într-o măsură mai mică, calitatea (adică, viteza) SSD-ului pe care îl vei pune. Ar trebui să fie peste 2.5 GB/s citire/scriere. Dacă este sub, USB-ul va urma declinul. Dacă este peste... Plafon 2.5 GB/s conform USB 3.2 Gen 2x2.

    UPDATE:
    Să clarificăm nomenclaturile USB cu specificații tehnice:

    USB 1.0 sau USB 1.1 sau Full speed USB = 12 Mbps = 1.5 MB/s
    USB 2.0 sau Hi-Speed USB = 480 Mbps = 60 MB/s
    USB 3.0 sau USB 3.1 Gen 1 sau USB 3.2 Gen 1 = 5 Gbps = 625 MB/s
    USB 3.1 sau USB 3.1 Gen 2 sau USB 3.2 Gen 2 = 10 Gbps = 1.25 GB/s
    USB 3.2 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 2x2 = 20 Gbps = 2.5 GB/s
    USB 4 Gen 3x2 = 40 Gbps = 5 GB/s

    Ține acest mic tabel în minte pentru a ști ce cumperi, deoarece marketerii, așa cum poți vedea în acest caz, au scris comedie, nu specificații tehnice.

    Tradus din Greacă ·
    8
  • Trebuie să știți că cu acest carcasă nu veți depăși 1GB citire/scriere. Deși NVme-ul pe care l-am cumpărat ar putea ajunge până la 5GB, carcasa nu poate gestiona aceste viteze. În afară de asta, este bine. Convenabil și cu un preț bun și ușor de instalat.

    Tradus din Greacă ·
    0
  • Unul dintre cele mai bune, rapide și accesibile carcase SSD de pe piață. Îl recomand cu încredere

    Tradus din Greacă ·
    2
  • Include o placă internă termoconductoare pentru Nvme, o bucată de cupru pentru disiparea căldurii care intră în contact direct cu placa, șuruburi și un șurubelniță pentru toate sarcinile necesare. Include 2 cabluri USB-C la USB-C și un cablu USB-C la USB-A, extrem de utile pentru toate plăcile de bază.

    Performanța este bună și contactul cu carcasa externă de aluminiu este eficient, așa cum arată temperaturile. Temperatura este scăzută, sub 40oC într-o cameră cu 22oC în timpul înregistrării a 1,6TB de date. În repaus, temperatura este în jur de 30oC. Nvme a fost instalat fără adeziv.

    Cu Kingston NV2 4TB, atinge vitezele arătate în Crystaldiskmark. Cu Firecuda 530, atinge limita protocolului de 20Gbps. Se ține de promisiunea sa de 20Gbps, construcție compactă, calitate înaltă, absolut nicio deconectare, temperatură scăzută în repaus/încărcare.

    Tradus din Greacă ·
    7
  • Face ceea ce promite, am instalat un SSD NVMe M.2 în interior și atinge viteze apropiate de 20Gbps. Recomandat

    Tradus din Greacă ·
    4
  • Vezi toate
291,10 Lei
12,00 Lei   costul de livrare